A A A

Nesthäkchen

INFO: Nasz numeru telefonu:

tel.: (+48) 602 253 523

Nasz email:  info@nocleg-karpacz.com

 

 

Witamy serdecznie,

 

    Zapraszamy w Karkonosze, do naszej willi "Dom Nesthäkchen" (niem.: Hous Nesthäkchen).  To bardzo wyjątkowy dom, jego nazwa pochodzi z czasów przedwojennych i wywodzi się z cyklu powieści znanej pisarki Elsy Ury. Nesthäkchen oznacza po polsku "beniaminek", trochę zapomnianą nazwę najmłodszego dziecka w rodzinie.

    Powieści Elsy Ury są lekturą obowiązkową w kilku krajach Europy, aż szkoda że nie zostały przetłumaczone na język polski gdyż traktują one o dorastaniu i przenoszą nas w czasy gdy sami byliśmy jeszcze dziećmi. Pisarka ta wydała również szereg wierszy i bajek dla dzieci. Była właścicielką tego domu do czasów wojny. Else Ury - Dom Nesthäkchen w Karpaczu zaprasza gości! - ŚnieżkaWspółpracujemy z organizacjami kulturalnymi z całej Europy i planujemy jeden z naszych apartamentów urządzić tak jak był urządzony za czasów historycznych. "Dom Nesthäkchen" to właściwie pomnik twórczości Elsy Ury i zaszczytem jest dla nas mieszkać w tej willi.Dom Nesthäkchen w Karpaczu zaprasza gości! - Śnieżka

       Obecnie wynajmujemy część tego dużego domu naszym gościom. Dom jest po modernizacji i remontach w 2013 roku, wszystko jest absolutnie nowe, łazienki wyposażono w wysokim standardzie. Pokoje jakością nie ustępują tym w hotelach 3-4 gwiazdkowych. Do dyspozycji naszych gości są liczne werandy, tarasy, grill kamienny w ogródku, a nawet mały i bezpieczny plac zabaw dla dzieci.

       Dom posiada własny parking zdolny pomieścić nawet autobus. Dla wymagających gości udostępniamy garaż. Obok przepływa rzeka Łomniczka i znajduje się nieduży zalew z atrakcyjną restauracją położoną na jego brzegu. Bardzo blisko stąd do wyciągów na Śnieżkę i Kopę (Miejskie Koleje Linowe). Nie ma potrzeby używania samochodu, do centrum również jest blisko. Dom sąsiaduje z apteką, a kilkaset metrów dalej jest stacja benzynowa.Położony jest w środku Karpacza, ale w miejscu gdzie jest spokojnie i miło.Jesteśmy instruktorami narciarstwa alpejskiego, uprawiamy freeride i skitour. Chętnie podejmujemy się wprowadzaniu naszych gości we wspaniałe górskie sporty.

Strona w polskiej Wikipedii poświęcona pisarce - Else Ury


Pokaż Dom Nesthakchen na większej mapie

  • Zobacz zdjęcia domu

    A na tej podstronie (link powyżej) można zobaczyć zdjęcia naszego domu, zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Wszystkie zdjęcia są aktualne z 2013 roku.

  • Else Ury

       Pragniemy przedstawić Państwu niezwykłą pisarkę, która onegdaj zamieszkiwała w naszym domu, w którym dziś Państwa gościmy. Else Ury urodziła się 1 listopada 1877 roku w Berlinie niedaleko Alexanderplatz, jej ojciec Emil Ury był producentem tytoniu, matka Franciszka z domu Schlesinger, zajmowała się dziećmi i prowadziła dom. Rodzina Ury od kilku pokoleń mieszkała w Berlinie, dziadek Else – Elias Levin Ury był żydowskim imigrantem z Tangermünde. Else miała dwoje starszych braci i młodszą siostrę.

  • Wspomnienie...

       Towarzystwo Niemiecko - Polskie zorganizowało prelekcję o Else Ury, gdzie przede wszystkim poruszany był temat listów Else pisanych do rodziny oraz wspomnień o domu Nesthäkchen. Listy odczytane zostały prze Tanję Kübler, aktorkę Państwowego Teatru w Norymberdze.


 Karpacz noclegi
Karpacz pensjonaty 
Karkonosze noclegi
Noclegi