A A A

Wycieczki

 

Zachęcamy Państwa do odwiedzenia niezwykłego miejsca, czas tam spędzony  to z całą pewnością nie będzie czas stracony. Dino Park to niezwykle atrakcyjne miejsce przyjazne dzieciom oraz osobom niepełnosprawnym. Wśród drzew odbędziemy niemęczący spacer, przyglądając się prehistorycznym zwierzętom.

 

 

Dinopark położony jest w otulinie Karkonoskiego Parku Krajobrazowego w miejscowości Szklarska Poręba. Górski klimat i bliskość natury połączona została z parkiem edukacji i rozrywki dla osób w różnym wieku. Piękno i urokliwość tego miejsca oraz niezliczona ilość atrakcji sprawi, że każdy znajdzie tu coś dla siebie i spędzi niezapomniane chwile.

Jedną z głównych atrakcji parku jest ścieżka edukacyjna na której znajdują się rekonstrukcje kilkudziesięciu naturalnej wielkości dinozaurów.

Tropem dinozaurów można przejść przez 500 mln lat ziemi i odbyć przyjemną lekcję historii. Sceneria pięknego lasu ze starymi drzewami, naturalnymi blokami skalnymi oraz bujną roślinnością pozwoli poczuć klimat sprzed milionów lat. Park otwarty jest codziennie od godziny 10:00 do 19:00. Należy wspomnieć, że obowiązuje tam zakaz wprowadzania psów.

 

  Cena biletu normalnego to 18,00 zł natomiast bilet ulgowy dla dzieci do 12 roku życia i dla seniorów powyżej 65 roku życia kosztuje 14,00 zł, są dostępne także bilety rodzinne. Wstęp dla dzieci do 1 metra wzrostu jest darmowy.

Więcej na stronie Dinoparku.

 

Kowboje, Indianie, napad na bank, pojedynki rewolwerowców i wiele innych atrakcji możecie Państwo zobaczyć i przeżyć w miasteczku WESTERN CITY.

Bilet wejściowy na teren miasteczka ważny jest cały dzień, jednak gdy wychodzimy z zamiarem powrotu, należy zgłosić się do kasy po stempelek, który umożliwi nam ponowne wejście.

WESTERN CITY to miejsce przyjazne dzieciom, jest dla nich wiele atrakcji takich jak strzelanie z łuku, jazda na konikach, przejażdżka kolejką itp.  Maluchy mogą także odpoczywać w zacisznych miejscach, których w WESTERN CITY

nie brakuje lub pobawić się na dużym placu zabaw. Od maja do września codziennie odbywają się pokazy: o godzinie 12:00 – pojedynek rewolwerowców, o 13:00 – pokaz tańca indiańskiego, o godzinie 14:00 – pokazy rewolwerowca, a o 15:00 – napad na bank. Na terenie miasteczka jest wiele knajpek gdzie można zjeść za przystępną cenę, (hot-dog z sosem i surówkami kosztuje 6,00 zł, napoje od 3,00 do 6,00 zł).

   Nie sposób nie wspomnieć o sklepikach z pamiątkami, a chyba najważniejszą pamiątką będzie zakup kapelusza kowbojskiego w cenie około 13,00 – 15,00 zł. Zachęcamy do odwiedzenia tego czarującego miejsca, gdzie zarówno dzieci jak i dorośli spędzą miło cały dzień.

 

Na szczycie góry Chojnik znajduje się Zamek Chojnik zbudowany w XIV wieku. Pierwsza wzmianka o Zamku pochodzi z roku 1399 r. „ Na wielu XVII-XIX – wiecznych ilustracjach i obrazach widoczni są tragarze niosący turystów w lektykach. Najwięcej takich widoków znanych jest z Chojnika i Śnieżki. I właśnie wydaję się, że w Karkonoszach zwyczaj ten zapoczątkowano na trasie z Sobieszowa na Chojnik. Przemawia za tym nie tylko wiek ilustracji, ale i fakt, że zamek był najpopularniejszym miejscem w pobliżu uzdrowiska (...)” (Marek Staffa Karkonosze).

Zapraszamy na wycieczkę do Zamku Chojnik, więcej: Zamek Chojnik

  Karpacz noclegi
Karpacz pensjonaty 
Karkonosze noclegi
Noclegi